Zaproszenie do składania artykułów

Zapraszamy studentów, doktorantów, habilitantów, osoby zainteresowane daną problematyką do składania artykułów, do recenzowanych monografii naukowych. Artykuły  przyjmujemy do 30 lipca 2016 r. Za udział w monografii przysługuje 5 pkt.

Tytuły monografii, do których trwa aktualny nabór:

W zakresie zarządzania, ekonomii, finansów i administracji

Logistyka w działalności przedsiębiorstw
Rynek pracy w Polsce – szanse i zagrożenia
Samorząd terytorialny w Polsce. Organizacja, funkcjonowanie i kierunku rozwoju.
Zarządzanie przedsiębiorstwem w kontekście zrównoważonego rozwoju
Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem w zmiennym otoczeniu

W obszarze socjologii, pedagogiki i psychologii

Rodzina wobec zagrożeń społecznych i cywilizacyjnych
Szkoła środowiskiem wychowawczym – kierunki przemian
Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży. Etiologia – Przebieg – Profilaktyka.
Przemoc i agresja w środowisku rodzinnym, szkolnym i zawodowym. Przyczyny – Przebieg – Profilaktyka.

Każdy artykuł podlega recenzji. Recenzenci to przede wszystkim osoby z tytułem naukowym profesora zwyczajnego, a dalej stopniem naukowym doktora habilitowanego (na stanowisku profesora nadzwyczajnego), bądź doktora.

O wynikach recenzji poinformujemy do 14 dni od dnia przesłania artykułu. Wymagana objętość 20-25 tys. znaków ze spacjami. Opłata za udział wynosi 240 zł (+24% VAT). Wnoszona jest po pozytywnych recenzjach. Opłata uwzględnia: recenzje, skład, korektę, projekt okładki, nadanie nr ISBN, przekazanie egzemplarzy obowiązkowych uprawnionym bibliotekom, promocję w serwisach partnerskich, mediach społecznościowych i w trakcie wydarzeń naukowych.

Monografie zostaną wydane w dwóch wersjach: tradycyjnej (drukowanej) oraz elektronicznej. Autorzy otrzymują egzemplarze autorskie w obu formach.  Każda zawiera odrębny nr ISBN.

Planowane wydania: przełom sierpnia i września 2016 r.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Ciasteczka wykorzystywane są wyłącznie do zachowania preferencji użytkownika. W celach statystycznych w witrynie zainstalowano Google Analytics. Celem wypisania się ze śledzenia, czyli zablokowanie zbierania danych przez Google Analytics, należy zainstalować w przeglądarce internetowej dodatek do przeglądarki blokujący Google Analytics. Do pobrania łącznie z instrukcją instalacji tu: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout